Zpět na články

Žena v Lörrachu zabíjela kvůli sporu o svěření dítěte

Žena, která v neděli večer v jihoněmeckém Lörrachu zabila svého manžela, pětiletého syna a nemocničního pečovatele, se přela o svěření dítěte do výchovy. Napsal to s odvoláním na sousedy regionální deník Badische Zeitung.

zdroj: Mediafax

Syn žil u otce, jedenačtyřicetiletá matka však měla ve stejném domě svou právnickou kancelář, uvedla agentura DPA. Žena se prý věnovala i sportovní střelbě. Bližší informace k případu hodlá policie zveřejnit v pondělí odpoledne. 

Manžela zastřelila, pak zapálila byt a utekla do sousední nemocnice

Čtyřiačtyřicetiletého manžela i syna usmrtila advokátka ještě před explozí, která zdemolovala byt muže, s nímž už nežila. Oznámil to ministr vnitra spolkové země Bádensko-Württembersko Heribert Rech. Agentura DPA z policejních kruhů zjistila, že manžela zastřelila sportovní zbraní ráže .22 palce (5,59 milimetru). Jak přišel o život syn, zatím údajně není známo. 

Policisté v bytě našli kanistry, ve kterých byla zřejmě hořlavina, jíž žena výbuch způsobila. Detonace byla tak prudká, že probořila zeď. 

Po příjezdu zásahových sil žena vyzbrojená malorážní pistolí a nožem utekla z činžovního domu do sousední kliniky svaté Alžběty. Podle očitých svědků pachatelka běžela rovnou do gynekologického oddělení v prvním patře, kde také zabila šestapadesátiletého pomocného pečovatele a prostřelila koleno policistovi. Pečovatel utrpěl bodné rány a byl i postřelen na hlavě.

Ještě předtím žena zranila dva náhodné kolmjdoucí

Předtím střelkyně před budovou vážně zranila dva kolemjdoucí. Jednoho trefila do zad, druhý vyvázl s povrchovou ránou na hlavě. Všichni zranění jsou mimo ohrožení života. 

Krveprolití ukončili přivolaní policisté zastřelením útočnice. "Zasahující policisté svým odhodlaným zásahem zabránili horšímu," konstatoval policejní prezident spolkové země Bádensko-Württembersko Wolf Hammann. Mezi explozí v bytě a posledním výstřelem prý neuběhlo ani 40 minut. 

Sousedé: Žena působila zahořkle

Podle prvních výsledků policejního vyšetřování si útočnice oběti v nemocnici nevybírala cíleně. Vyšetřování však stále pokračuje. List Badische Zeitung informoval, že žena na sousedy působila zahořkle. Deník rovněž uvedl, že žena se věnovala sportovní střelbě. To by také vysvětlovalo, jak se ke sportovní zbrani ráže 22 dostala. Policie i tuto informaci prověřuje.

Z budovy zasažené explozí bylo v neděli evakuováno sedm osob, včetně jednoho dítěte, a patnáct lidí muselo být hospitalizováno kvůli otravě kouřem. Do akce v městečku u švýcarských a francouzských hranic bylo zapojeno přibližně 300 policistů a záchranářů. Na místě byly postaveny stany, ve kterých mohou svědci tragédie vyhledat odbornou terapeutickou pomoc. 

Rychlý zásah výsledkem "nových opatření"

Bádensko-Württembersko bylo před rokem a půl svědkem zběsilé střelby žáka na škole ve Winnendenu. Mladík Tim K. pozabíjel 15 lidí a nakonec zastřelil i sám sebe. Právě minulý čtvrtek začal ve Stuttgartu proces s jeho otcem, jemuž patřila vražedná zbraň. 

Po zkušenostech z Winnendenu policie vypracovala nový koncept, jak v podobných případech postupovat. "Kolegové byli po Winnendenu odpovídajícím způsobem vyškoleni k rychlým a efektivním zásahům," řekl mluvčí místní policie Joachim Langanky. Rychlé ukončení nedělního běsnění tak podle něj bylo výsledkem nových opatření.

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články