Zpět na články

Ženě vyměřili patnáctiletý trest. Porodila dítě do záchodu a vyhodila jej z okna

Trest odnětí svobody na 15,5 roku udělil dnes soud v Táboře ženě, která podle obžaloby loni v září porodila dítě do záchodu a vyhodila jej z okna druhého patra domu. Mrtvé tělo pak našli policisté. Dnešní rozsudek není pravomocný.

zdroj: Profimedia.cz

Žena údajně porodila v bytě rodičů svého čtrnáctiletého přítele v Dražicích na Táborsku. Chlapec ale nebyl otcem dítěte. Žena prý těhotenství tajila a nikomu se nesvěřila. U soudu vypověděla, že dítě porodila na toaletě přímo do záchodové mísy a bezprostředně potom ho vyhodila z okna. Tvrdila, že se jí zdálo, že se dítě narodilo mrtvé. Podle dnešní výpovědi znalců však prý novorozeně žilo. "Lituji toho, co jsem provedla," řekla obžalovaná u soudu.

Žena těhotenství tajila, jelikož se prý bála reakce svých rodičů. "Chvíli jsem přemýšlela o tom, že bych šla na potrat, ale než jsem se rozhodla, bylo už pozdě," uvedla.

Během těhotenství prý navštívila pouze dvakrát gynekologa. S otcem dítěte se záhy rozešla a loni v létě se seznámila se čtrnáctiletým žákem táborské základní školy. V bytě jeho rodičů tajně porodila.

Žena uvedla, že si myslela, že tím, když vyhodila dítě z okna, "se na nic nepřijde." Krátce po porodu však v domě v Dražicích zkolabovala. Záchranná služba ji převezla do táborské nemocnice, kde lékaři zjistili, že byla těhotná. Žena potom policistům přiznala, že dítě vyhodila z okna, kriminalisté pak mrtvé novorozeně u domu v Dražicích našli.

Tagy: smrt trest Porod

Zdroj: ČTK

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články