Zpět na články

Způsobil vážnou nehodu agresivním vybržďováním. Dostal 2 roky natvrdo

Brněnský krajský soud dnes v odvolacím řízení poslal na dva roky do vězení Dominika Gerneše za to, že loni v květnu způsobil vybržďováním vážnou dopravní nehodu dvou aut. Jedno z nich skončilo na střeše, nikdo ale nebyl zraněn. Vznikla škoda 100 000 korun. Gerneš tvrdí, že svojí jízdou neriskoval. Svědci ale uvádí opak.

zdroj: Archiv

Nehoda se stala loni 6. května po poledni na čtyřproudé silnici protínající brněnskou Olomouckou ulici. Gerneš jel ve voze Audi A3. Spis uvádí, že náhle předjel Hondu Accord tak, že najel bezprostředně před ni. Pak prudce zabrzdil. Řidič hondy strhl řízení a poté se srazil se Škodou Octavia. Škodovka najela na obrubník a převrátila se na střechu. Řidič vyvázl bez zranění.

Gerneš dostal za nehodu před časem u brněnského městského soudu za ublížení na zdraví osm měsíců vězení. Proti tomu se ale odvolal on i žalobce. Krajský soud v Brně dnes verdikt v odvolacím řízení zrušil s tím, že je příliš mírný. Muži vyměřil přísnější trest. Dnešní verdikt je už pravomocný.

Nejde o první případ vybržďování před soudem. V Česku padlo několik verdiktů nad agresivními řidiči, kteří svojí riskantní jízdou způsobili vážné nehody. Loni v prosinci dospěl Nejvyšší soud k závěru, že rychlá jízda městem může být v některých případech hodnocena jako trestný čin obecného ohrožení. Za to hrozí přísnější trest než za pokus o ublížení na zdraví.

Tagy: agresivní řidič

Zdroj: ČTK

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články