Bleskovky

  • 14:38 Evropský parlament ve středu schválil nový telekomunikační balíček, v jehož důsledku bude zaveden cenový strop pro přeshraniční hovory v rámci EU, vznikne systém zpětné komunikace, který bude informovat skrze linku 112 o bezprostředních hrozbách a členské státy přijmou opatření zaměřená na zavedení superychlé sítě 5G.
  • 14:16 Kladenskou nemocnici má vést pověřený šéf středočeské záchranky Jaromír Bureš, nahradí Petra Poloučka. Rozhodnutí ještě musí potvrdit představenstvo kladenské nemocnice. Polouček byl na začátku října jmenován ředitelem pražské Nemocnice Na Homolce, funkce se má ujmout ve čtvrtek.
  • 14:00 Ve sněmovně se ve středu odpoledne sešel poslanecký klub ČSSD, který se bude zabývat aktuální situací ve vládě po výrocích syna premiéra Andreje Babiše (ANO) ke kauze Čapí hnízdo. Po jednání plánuje šéf sociální demokracie Jan Hamáček vyrazit na úřad vlády, kde má na programu dnešní druhou schůzku s předsedou vlády. Dopolední rozhovor s Babišem dosud Hamáček nekomentoval.
  • 13:44 Koruna ve středu prolomila hranici 26 korun za euro, kde byla naposledy letos v červenci. Proti úternímu závěru obchodování oslabila ve středu po poledni o čtyři haléře. Vyplývá to z informací na webu Patria Online. Podle analytiků koruna reaguje na pokračující jednání o brexitu a srazil ji i slabší výkon domácí ekonomiky za třetí čtvrtletí.
  • 13:20 Izraelský ministr obrany Avigdor Lieberman ve středu podal demisi, učinil tak po neshodách uvnitř vlády ohledně postupu proti radikálnímu hnutí Hamás v palestinském Pásmu Gazy. Lieberman, který zastává tvrdší postup vůči Hamásu, vyzval k co nejrychlejšímu uspořádání voleb. Opozice v reakci na to vyzvala premiéra Benjamina Netanjahua k rezignaci. Liebermanova strana vystoupila z vládní koalice a další strana tím pohrozila, pokud nezíská rezort obrany.

Další bleskovky