Bleskovky

  • 09:44 EU jednoznačně počítá Spojené státy za svého přítele, řekla před jednáním ministrů zahraničí EU šéfka unijní diplomacie Federica Mogheriniová před dnešní schůzkou amerického prezidenta Donalda Trumpa s Vladimirem Putinem.
  • 09:18 Americký prezident Donald Trump včera večer přiletěl z Británie, kde pobýval v posledních čtyřech dnech, do Finska. Dnes se v Helsinkách poprvé sejde k oficiálním dvoustranným jednáním s ruským prezidentem Vladimirem Putinem.
  • 08:51 Spojené státy odmítly žádosti EU, aby evropským společnostem udělily výjimku ze sankcí vůči Íránu. Americký ministr zahraničí Mike Pompeo v dopise uvedl, že USA apel odmítly, protože chtějí vyvíjet na Írán maximální tlak.
  • 15. 7. 20:46 Finálové utkání fotbalového mistrovství světa v Moskvě dnes krátce narušily čtyři osoby v policejních uniformách, které vtrhly na hřiště. Ihned byly odvedeny pryč. incidentu se přihlásila ruská punková skupina Pussy Riot, známá svými protesty proti ruskému vedení.
  • 15. 7. 19:43 Fotbalisté Francie jsou podruhé v historii mistry světa. Ve finále šampionátu v Rusku porazili Chorvatsko 4:2, a navázali tak na titul z roku 1998. Pro Chorvaty jde o nejlepší výsledek v historii, dosud byli nejlépe třetí rovněž před 20 lety. Nejlepším hráčem mistrovství byl zvolen chorvatský záložník Luka Modrič, nejlepším mladým hráčem Francouz Kylian Mbappé.

Další bleskovky